ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29312 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

David Deyl vydá nové album začátkem října

0 Redakce 4.9.2014

David Deyl začátkem října na svém novém labelu DADE music vydá třetí album. Zatímco název ještě není vybrán, jisté je, že na něm bude dvanáct převážně autorských písní. Všechny skladby budou ve stylu classical crossover, tedy s velkým orchestrem, Severočeskou filharmonií Teplice, velkolepými aranžemi a bohatým zvukem.

„Konečně jsem našel žánr, který je mému srdci nejbližší a mohu využít zcela své hlasové dispozice. Nové písně jsem komponoval zcela uvolněně a s nadšením!“ konstatoval David Deyl.

V osobité interpretaci zpěváka poprvé v češtině zazní skladby od Lary Fabian a Joshe Grobana, kteří patří k světovým špičkám classical crossoveru. Na novém albu nebude chybět ani hit Holubí dům, který David v přímém přenosu zazpíval v pořadu To byl náš hit a sklidil velmi příznivé ohlasy nejen od diváků, ale i autora hudby Jaroslava Uhlíře.

O hudební produkci Deylových autorských skladeb se postaral producent Marcus Tran, který nahrál i kytarové party. Nápaditou instrumentaci a aranžmá orchestru rozepsal David Solař, klavírní party nahrál Václav Krahulík.

„Václav je akademicky vzdělaný klavírista a pro mě je pokračovatelem Rudolfa Rokla. Jeho umění je ve skloubení klasické stylizace s moderními popovými prvky,“ podotkl David Deyl.

Basové party nahrál Michael Krásný (Laco Deczi) a bicí Ondřej Veselý (Cartonage). Texty, o poznání dospělejší a vyzrálejší, jsou dílem Xindla X, Tomáše Staňka, Jany Rolincové-Hádlové a Magdaleny Drsové, s nimiž Deyl spolupracoval i na předešlém albu Zásah.

Tagy: