ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18179 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Dave Mustaine ostře napadl Baracka Obamu

0 Petr Hašek 27.8.2012

Dave Mustaine, zpěvák a kytarista americké thrashmetalové kapely Megadeth, tvrdí, že za červencovou střelbu na premiéře filmu Temný rytíř je odpovědný prezident Barack Obama. Při střelbě v kině ve městě Aurora v Coloradu zemřelo 12 osob a 58 bylo zraněných.

„Můj prezident se snaží zavést zákaz držení zbraní. Takže inscenuje všechny ty vraždy, jako byl případ Fast and Furious na jižní hranici, střelba v Auroře v Coloradu a v sikhském chrámu, kde zabili všechny ty úžasné lidi. Nevím, kde budu žít, jestli to takhle půjde dál. Vypadá to, že se Amerika mění v nacistickou zemi,“ prohlásil Mustaine během vystoupení Megadeth v Singapuru.

Při policejní akci Fast and Furious proti pašerákům zbraní z Mexika zemřel v prosinci 2010 pohraničník. Pár dní po tragédii v Coloradu zaútočil ozbrojený muž v sikhském chrámu Oak Creek na předměstí Milwaukee ve státě Wisconsin. Zastřelil šest lidí, než jej postřelil policista, načež obrátil zbraň proti sobě.

„Máme muslimského prezidenta, který nenávidí farmáře, armádu, Spojené státy, a my nenávidíme jeho!“ prohlásil Mustaine zase během vystoupení své kapely v Des Moines ve státě Iowa. „Takové nesmysly si nezaslouží odpověď,“ reagoval jeden z Obamových tiskových mluvčích.

JŠp