ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15364 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Dave Lombardo byl vyhozen ze Slayer

3 jsk 22.2.2013

Dlouholetý bubeník americké thrashmetalové legendy Slayer Dave Lombardo byl z kapely vyhozen. „Dostal jsem mail od právníků, ve kterém stálo, že jsem byl na nadcházející turné nahrazen někým jiným,“ napsal v prohlášení. Důvodem vyhazovu je prý rozdílná představa o finančních náhradách za práci ve skupině. Lombardo přiznal, že je v šoku.

V prohlášení, které poslal portálu Blabbermouth, stojí, že v loňském roce analyzoval finanční toky v kapele a zjistil, že muzikantům jde jen deset procent ze zisků. Zbytek putuje na různé nejasné výdaje, zejména platy manažerů.

Lombardo konstatoval, že takový způsob odměn je nespravedlivý a společně s baskytaristou Tomem Arayou se chtěli věnovat kontrole toku financí v kapele. Lombardovi však nebylo umožněno dostat se k potřebným dokumentům. Kromě toho přiznal, že vyjma malé zálohy zatím nedostal peníze za loňský rok. A nedostane je prý, pokud nepodepíše dlouhodobou smlouvu s manažerskou společností, která by mu je měla vyplatit.

Lombardo se prý snažil přimět své spoluhráče ke změně hospodaření v kapele. Nelíbilo se to ale kytaristovi Kerrymu Kingovi. Několik týdnů nato dostal od právníků dopis, v němž je mu sděleno, že nebude hrát na nadcházejícím turné v Austrálii. Na stránkách wikipedie pak stojí, že stálými současnými členy Slayer jsou jen Kerry King a Tom Araya.