ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 19205 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Dave Gahan dostal cenu za abstinování

0 Redakce 11.5.2011

Dave Gahan, zpěvák britské  skupiny Depeche Mode, dostal cenu za charitativní práci pro lidi, kteří jsou závislí na drogách. On sám přitom před lety prošel závislostí a musel se popasovat s odvykáním. V roce 1996 se dokonce málem předávkoval směsí heroinu a kokainu. Poté se rozhodl se svou závislostí bojovat a později také pomáhat těm, kteří tak činí.

V Los Angeles nyní od organizace MusiCares dostal ocenění Stevieho Raye Vaughana za to, že vydržel dlouhodobě bez drog a pomáhá jiným závislým. Cenu mu předal Steven Tyler, jenž se v loňském roce podrobil odvykací proceduře také. „Největší práce pro vyléčeného narkomana není souboj s narkotiky, ale nutnost vydržet co nejdále od nich,“ řekl Tyler.

Po převzetí ceny zazpíval Gahan  několik písniček od jiných umělců. Byla mezi nimi například Love Will Tear Us Apart od Joy Division nebo Cracked Actor od Davida Bowieho. Během slavnostního večera se na pódiu objevili také Paramore a Jane’s Addiction. Mezi diváky byli Billy Corgan, Billy idol nebo režisér Cameron Crowe.

JŠp