ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 22114 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Das Filmfest slaví desáté narozeniny

0 jsk 9.9.2015

Festival Das Filmfest slaví desáté narozeniny a při této příležitosti zamíří letos poprvé výběrová přehlídka německé, rakouské a švýcarské kinematografie kromě Prahy a Brna také do Plzně. Stane se tak ve dnech 21. října až 1. listopadu.

Dramaturgie připravila atraktivní výběr novinek filmového plátna, cenami ověnčené snímky ale i zajímavosti z archivu. U příležitosti letošního jubilea se publikum může těšit na výběrovou sekci TOP 10, která představí nejvýznamnější či přelomové snímky v historii německy mluveného filmu. Nabídne například syrový a cenami ověnčený snímek Proti zdi (Gegen die Wand) Fatiha Akina či kontroverzní Funny Games Michaela Hanekeho. Zavede diváky i do filmových počátků a představí mimo jiné první zvukový film Vrah mezi námi (M – Eine Stadt sucht einen Mörder) známého režiséra Fritze Langa z roku 1931.

Pověstnou třešničkou na dortu bude uvedení němého snímku Nosferatu z roku 1921 v rámci doprovodného programu v kině Ponrepo. Jeho projekci doprovodí živá hudba, kterou speciálně pro tuto příležitost zkomponoval skladatel Jan Rybář.