ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6477 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Das Filmfest představí filmy z Německa, Rakouska a Švýcarska

0 jsk 6.10.2023

Sedmnáctý ročník festivalu německy mluvených filmů Das Filmfest zveřejnil program. V letošním roce nabízí opět výběr cenami ověnčených a divácky úspěšných snímků od renomovaných tvůrců i debutantů.

Na aktuální filmy z Německa, Rakouska a Švýcarska se mohou filmoví fanoušci těšit od 19. do 24. října v pražských kinech Lucerna a Atlas, od 30. října do 5. listopadu v brněnském kině Art a od 1. do 9. listopadu v olomoucké sále Mozarteum Arcidiecézního muzea.

Pestrý program nabízí komedie, dramata i dokumentární filmy, které originálně nahlížejí na minulost i současnost. Diváci se mohou těšit na příběhy podle skutečných událostí líčící osudy slavných osobností i obyčejných lidí, filmové adaptace oceňovaných literárních děl, filmy rozplétající složité mezilidské vztahy i snímky dokazující, že nikdy není pozdě plnit si své sny nebo bojovat za svá práva.

Hned několik filmů si odbude na letošním festivalu svou českou distribuční premiéru či předpremiéru. Diváci se mohou například těšit na snímky Alma a Oskar a Celý život distribuční společnosti Cinemart, rodinný snímek Víkendoví rebelové společnosti Bioscop a Ohnivě červená obloha mezinárodního distributora Vertigo International. Festivalové projekce doplní osobní účast filmových tvůrců i dalších hostů.