ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12615 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Das Filmfest láká na filmy z Německa, Rakouska a Švýcarska

0 jsk 13.9.2022

Nejnovější filmy z Německa, Rakouska a Švýcarska přinese v říjnu a listopadu filmovým fanouškům v Praze, Brně a nově také v Olomouci festival německy mluvených filmů Das Filmfest. Festival opět láká na výběr cenami ověnčených a divácky úspěšných filmů od renomovaných tvůrců i debutantů.

Pestrá dramaturgie potěší příznivce psychologických snímků, výpravných historických filmů, komedií i dokumentů. V aktuální kinematografii všech tří zemí se odrážejí témata, která obecně rezonují současnou společností v celé Evropě, hledání vlastní identity, cesta za štěstím a láskou, ale také neschopnost navazovat vztahy.

Hrdiny filmových děl, podobně jako jejich diváky, ovlivňují relativně nové problémy paralelních životů ve světě sociálních sítí, stejně jako tradiční témata související s vůlí vymezit se vůči rodinným tradicím i vyrovnávání se s vlastní minulostí. Hned několik filmů si odbude na letošním festivalu svou českou distribuční premiéru, mj. mezinárodní koprodukční snímek Korzet (Corsage – na snímku), jež festival zahájí, a film Srdeční záležitost (Liebesdings).

Šestnáctý ročník přehlídky německých, rakouských a švýcarských filmů proběhne od 20. do 26. října v pražských kinech Lucerna, Atlas a následně od 2. do 6. listopadu v brněnském kině Art a poprvé od 1. do 11. listopadu i v Olomouci v sále Mozarteum Arcidiecézního muzea.