ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4753 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Daniela Kolářová poprvé v Činoherním klubu

0 jsk 20.3.2024

Autorská inscenace filmové scenáristky a režisérky Beaty Parkanové Milá Evičko, milý Luďku vznikla přímo pro pražský Činoherní klub. Text hry vychází z dochované korespondence prarodičů a z deníků dědečka, které si na sklonku života vedl v psychiatrické léčebně.

V roli Evy se doplňují tři herečky, Daniela Kolářová, Lucie Žáčková a Romana Widenková. Představují různé aspekty Evy, nejen její podobu v jednotlivých fázích života. Roli Luďka hraje Martin Finger. Hra bude mít premiéru v Činoherním klubu 23. března.

„Přiznám se, že jsem byla zvědavá na scénickou realizaci textu, protože se nedalo počítat s tím, že budeme sedět a číst dopisy,“ svěřila se nezaměnitelná herečka Daniela Kolářová se svými pocity a tím, co ji na tomto projektu oslovilo.

Text hry totiž vznikal postupně a až na zkouškách se hercům rozdělovaly jednotlivé repliky. „Snažili jsme se navzájem poslouchat a orientovat se v textu. Intuitivně hádat motivaci postav. Pozorně jsem poslouchala komentáře a návrhy režisérky. Čekala jsem, jak bude nakládat s divadelním prostorem, protože je filmařka,“ dodala herečka, která ztvárnila desítky rolí divadelních i filmových.