ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12964 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Daniel Stach a Gabriela Cihlářová obdrželi medaili Učené společnosti

0 jsk 12.5.2021

Redaktor a moderátor Daniel Stach a dramaturgyně a editorka České televize Gabriela Cihlářová získali prestižní Medaili za zásluhy o rozvoj vědy Učené společnosti. Medaili, kterou zpravidla dostávají významní vědci, udělila Učená společnost novinářům vůbec poprvé. Dalšími dvěma novými nositeli se stali vědec Jan Krekule a genetik Milan Macek.

„Medaili za zásluhy o rozvoj vědy jsme Danielu Stachovi a Gabriele Cihlářové udělili proto, protože pořad Hyde Park Civilizace, který společně připravují, představuje úžasný příspěvek k rozvoji a popularizaci vědy. Zatímco diváci vidí především Daniela v roli moderátora, my, kteří jsme se pořadu zúčastnili, zároveň vidíme i Gabrielu coby dramaturgyni, jež mu našeptává do ucha. Oba tak vnímáme na stejné úrovni a ocenění proto udělujeme oběma,“ říká předseda Učené společnosti Pavel Jungwirth.

Daniel Stach a Gabriela Cihlářová vysílají Hyde Park Civilizace od jeho vzniku v roce 2012. Oba jsou členy samostatné vědecké redakce ČT, která vznikla v roce 2016 a jsou rovněž autory dvou knih – Hyde Park Civilizace a Hyde Park Civilizace2. Společně pro diváky také připravují týdeník Věda 24.