ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7298 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Daniel Landa pokřtil dvojalbum Krysař

0 jsk 20.4.2018

Dvojalbum Krysař 1996-2018 zahrnuje všechna tři česká nastudování muzikálu Daniela Landy. Včera bylo slavnostně pokřtěno v pražském Divadle Kalich, kde se momentálně s úspěchem hraje.

Na prvním disku vycházejí vůbec poprvé písně z aktuální inscenace Divadla Kalich, která se hraje od září 2017 před neustále vyprodaným hledištěm. Druhé cédéčko obsahuje výběr z obou předchozích nastudování, a připomíná tak i dřívější vynikající umělecké výkony.

Jeden z nejúspěšnějších domácích muzikálů z pera Daniela Landy, volně inspirovaný novelou Viktora Dyka, se hrál více než tisíckrát, a to nejen v Čechách, ale i na Slovensku a v Rakousku. Premiéra se uskutečnila v listopadu 1996 v divadle Ta Fantastika v hlavní roli s Danielem Landou (Krysař) a Lucií Bílou (Agnes), Josefem Vojtkem (Štěpán), Janem Apolenářem či Vladimírem Javorským (oba Osud) a dalšími.

Druhé nastudování připravilo Divadlo Kalich v roce 2002. Nově se v muzikálu objevili např. Petr Kolář, Petra Janů, Bohouš Josef nebo bratři Richard a Vladimír Tesaříkovi. Dirty muzikál Daniela Landy Krysař se v září 2017 vrátil na jeviště Divadla Kalich v novém hereckém obsazení v titulní roli s Přemyslem Pálkem a s novou výpravou i choreografií. V dalších rolích hrají např. Robert Jašków, David Suchařípa, Marie Křížová, Kateřina Bohatová, Alžbeta Bartošová, Martin Zounar, Milan Peroutka či Roman Tomeš. Dnes má na svém kontě 50 odehraných repríz.