ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15148 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Daniel Hope bude hrát na unikátní plovoucí scéně na Vltavě

0 jsk 21.7.2020

Mezinárodní hudební festival Struny podzimu zveřejnil podrobnosti k výjimečnému koncertu, který uspořádá 19. září přímo na hladině Vltavy. Britský houslista Daniel Hope zahraje na plovoucí scéně mezi mostem Legií a Slovanským ostrovem, v blízkosti Národního divadla a s panoramatem Pražského hradu v pozadí.

„Reagujeme takto na situaci, kdy kulturní život na několik měsíců takřka utichl. Koncert Hope for Prague bude oslavou návratu společně sdílených živých hudebních zážitků do Prahy i do celého kulturního světa,“ těší se zakladatel Strun podzimu Marek Vrabec na vůbec první venkovní koncert v téměř pětadvacetileté historii festivalu.

Diváci si vystoupení vychutnají z rozměrného hlediště na pontonech na hladině Vltavy u Slovanského ostrova. Prostřednictvím televize Arte, která v koprodukci s Českou televizí koncert zaznamenává, zazní z Prahy vzkaz, že Praha opět zní hudbou „Prague Sounds again!“ doslova do celého světa.

Nejen poprvé v historii festivalu venku, ale i poprvé v historii Prahy vzniká ve spolupráci s Povodím Vltavy a Státní plavební správou na tomto místě na Vltavě rozsáhlá plovoucí scéna a hlediště o ploše více než 100 m2. V takto vzniklém vltavském auditoriu přímo na hladině řeky a s nejlepším výhledem na jeviště i dominanty hlavního města se pohodlně usadí až 1 000 diváků.

Jeviště pro Daniela Hopea (na snímku s Markem Vrabcem) a dvacetičlenný Epoque Orchestra podle návrhu Šimona a Michala Cabanových, umístěné zády k mostu Legií a čelem ke Slovanskému ostrovu, je zárukou neopakovatelného, ale i dokonalého zvukově-vizuálního zážitku v dechberoucích kulisách Prahy.