ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27522 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Další perla festivalu Dvořákova Praha

0 Rémy Martin 12.9.2013

Klavírista Jevgenij Kissin, kterého u nás budeme mít šanci vidět a hlavně slyšet již tento týden, se narodil v roce 1971 v Moskvě. Na klavír vydával zvuky (tak, jak to s hudebními nástroji ostatně dělá většina zvídavých dětí) zhruba od svých dvou let. V jeho případě bylo však okamžitě jasné, že v něm dřímají schopnosti zcela výjimečné. Od svých deseti let profesionálně koncertoval na úrovni dospělých umělců. Odtud už byl jen krok k tomu, aby začal natáčet s Berlínskou filharmonií pod vedením slavného Herberta von Karajana, který si talentu mladičkého klavíristy všiml a na základě této spolupráce mu pomohl v další kariéře.

Nyní Kissin přijíždí do Prahy. Na svém sólovém recitálu představí díla Franze Schuberta a Alexandra Nikolajeviče Skrjabina. Podle mého názoru Kissinovi tento repertoár sedí. Ale posuďte sami – koncert se koná 12. září v pražském Rudolfinu od 20:00 hodin.

Další články, recenze a doporučení Rémy Martina naleznete na blogu Remy-Martin.cz nebo na stránce facebook.com/RemyMartinCZ.

Každou sudou středu v 19:00, lichý pátek v 10:00 a sudou sobotu ve 12:00 poslouchejte Vybrané tóny Rémy Martina na rádiu Classic.