ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6050 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Další díl Guitar Hero patří Van Halen

0 Redakce 13.5.2009

Série hudebních videoher, která se v Západní Evropě a USA stala (na rozdíl od Česka) obrovským fenoménem, bude mít další pokračování. A nejen jedno – popravdě řečeno, v těch pokračováních už je velký nepořádek, zvlášť když se původní tvůrci série, firma Harmonix, oddělili od vydavatele Activision Blizzard a začali s vlastní sérií Rock Band.

Kromě Guitar Hero 5, který bude zaměřený spíš na současný pop a rock, se chystá i další speciál: po dílech věnovaých Aerosmith a Metallice se plánuje Guitar Hero: Van Halen. Rock Band naproti tomu chystá speciál věnovaný The Beatles.

Ve hrách Guitar Hero jde o to, zahrát na plastových kytarách či bicích, které fungují jako ovladače, správné noty ve správnou chvíli. Oporou vám je jednak píseň, již slyšíte, jednak vizualizace rytmu, která připomíná buďto nekonečně dlouhý hmatník či ujíždějící kytarovou tabulaturu. Jakkoli potrhle to zní, hráči se často cítí jako rockové hvězdy – zahrát skladbu ve hře je samozřejmě snazší než ve skutečnosti. Takže kdo chtěl být Eddiem Van Halenem a neměl čas zkoušet, má teď šanci. Nejvíc na tom ovšem vydělají Van Halen samotní – ex-hvězdy, které už jsou dávno za tvůrčím zenitem, tak dostanou svou muziku zase do povědomí mladého publika.