ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7672 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Další detektivka s bratrem Cadfaelem

0 jsk 18.8.2023

Mystery Press pokračuje ve vydávání historických detektivek s bratrem Cadfaelem. Po Zázraku svaté Winifredy, Splátce růží, Poustevníkovi z Eytonského lesa, Kacířovu učni, Zpovědi bratra Haluina, Hrnčířově poli, Příchodu Dánů a Svatém zloději vyšlo v pondělí Pokání bratra Cadfaela.

Občanská válka si mezi obyvateli Anglie vybírá krutou daň. Ani bratr Cadfael nezůstane ušetřen zlých zpráv, když se v listopadu roku 1145 dozvídá o uvěznění mladého rytíře Oliviera de Bretagne. Tento muž je totiž jeho syn, o jehož existenci se dozvěděl až dlouho poté, co složil řeholní slib. A právě ten mu teď brání, aby se Oliviera vypravil zachránit.

Přesto vyráží na diplomatickou schůzku, kde se má projednat výměna zajatců, mezi nimiž je i Olivier. Jenže když se mocní páni přou, často to končí něčí smrtí. Je to přitom vražda, co zkomplikuje Cadfaelovu cestu za záchranou toho jediného, na čem mu záleží…

Román Pokání bratra Cadfaela patří k nejdojemnějším knihám v sérii nesmrtelných detektivek, jimiž se Ellis Peters proslavila. Důmyslná, laskavá a veskrze lidská povaha mnicha Cadfaela jsou právě ty důvody, proč jsou její knihy milovány. A letos na podzim chystá Mystery Press k vydání ještě sbírku tří novel nazvanou Neobyčejný benediktin.