ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6586 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Dabingové Ceny Františka Filipovského získali Bebarová a Stránský

0 Redakce 19.9.2011

Ceny Františka Filipovského za nejlepší ženský a mužský výkon v dabingu získali herci Tereza Bebarová za namluvení role Funny ve filmu Funny Lady a Martin Stránský za Dr. House ze stejnojmenného seriálu. Organizátoři již dříve oznámili, že cenu za celoživotní mistrovství v dabingu letos získají Jana Štěpánková, Jan Skopeček, Jaroslav Kuneš, Jan Schánilec a Karel Janský in memoriam. Cenu FITES za celoživotní mimořádnou dabingovou tvorbu letos získala Olga Walló.

Na prestižní ocenění byly letos kromě Bebarové nominovány Hana Talpová a Lucie Vondráčková. Mezi herci kromě Stránského, který získal i cenu diváků, byli nominovaní Vladislav Beneš a Lukáš Hlavica. Součástí slavnostního večera v Přelouči, kde se Filipovský narodil, bylo také vyhlášení cen v dalších kategoriích. Například Zvláštní cenu Františka Filipovského za mimořádné dabingové zpracování televizních nebo filmových snímků různých žánrů tvorby animované a dětské získal snímek Tučňáci z Madagaskaru I. v režii Alice Hurychové. Cenu Jednoty tlumočníků a překladatelů za mimořádnou kvalitu překladu a úpravy dabovaného audiovizuální díla si odnesl snímek Vojenský soud se vzbouřenci z lodi Caine za překlad Pavla Medka a úpravu Vladimíra Žďánského.

Dalším oceněním byla Cena FITES za mimořádné dabingové zpracování hodnotného audiovizuálního díla včetně seriálů, kterou v letošním roce získal snímek Funny Lady v režii Vladimíra Žďánského. Třináctičlenná porota letos hodnotila 31 titulů v různých kategoriích.

Ceny za nejlepší dabing se v Přelouči udělují od roku 1995. V nultém ročníku o rok dříve byl in memoriam oceněn František Filipovský.

rwi