ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5622 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Dabing Street na Dramoxu

0 jsk 17.5.2021

Dabing Street, hořká komedie Petra Zelenky z repertoáru pražskéhio Dejvického divadla, přináší chytrý humor, překvapivé zvraty a závěry, které trefně charakterizují současnost. Dabing Street se dočkala také televizního zpracování a před vyprodaným hledištěm Dejvického divadla se hrála od roku 2012 až do loňského ledna, kdy měla derniéru. Mimořádně úspěšné představení je nyní k vidění online na divadelním videoportále Dramox.cz.

Tragikomedie ze současnosti má skvělé obsazení (Martin Myšička, Hynek Čermák, Václav Neužil, Klára Melíšková, Jana Holcová, Lada Jelínková) a přibližuje dvě věci, ve kterých jsou Češi skutečně dobří: pití alkoholu a dabing. Hořko-vtipná komedie o lidech, kterým se nepodařilo udržet slibně prosperující dabingové studio, se přesouvá od smíchu k tragédii, od abstinence k opilosti, od inspirace a všemohoucnosti k agresivitě a destrukci.

Dabing Street pro Dejvické divadlo napsal jako svou třetí divadelní hru režisér a scenárista Petr Zelenka, který chtěl zachytit čas, kdy skončila všechna legrace, ale divák se ještě může smát.

(foto: Hynek Glos)