ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14224 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Cyklus Komedie o manželství a sexu uvede Česká televize v září

0 Richard Winter 23.8.2013

Čtyřdílný cyklus televizních filmů Komedie o manželství a sexu bude vysílat od 1. září každou neděli Česká televize. Tvůrci vychází z existujících divadelních inscenací. Stejnojmenné hry Co v detektivce nebylo od Arthura Watkina, Hexenšus od Jamese Grahama i Slečna Flintová a Chvilková slabost britského autora Donalda Churchilla jsou uváděny v tuzemských divadlech.

“Jedná se o televizní filmy, nikoliv jen mechanické přepisy divadelních inscenací,” uvedl kreativní producent ČT Jan Štern. Filmové režie se ujali Karel Smyzcek a Jaroslav Brabec. Tvůrci převedli děj z anglického a amerického prostředí do současného českého, doplnili děj, vynechali některé postavy a podobně.

V Co v detektivce nebylo o pokusu o vraždu podle návodu hrají mimo jiné Miroslav Donutil, Ivana Chýlková a Ondřej Brzobohatý, ve Slečně Flintové se na daňový úřad snaží vyzrát David Prachař a Linda Rybová, ve frašce Hexenšus se objeví Jana Pidrmanová, Saša Rašilov, Jaroslav Plesl a Pavel Liška, Chvilkovou slabost zase prožijí Marek Vašut a Zuzana Stivínová. Obsazení Komedie o manželství a sexu označil režisér Brabec za “herecký koncert”.

Převést úspěšné divadelní inscenace založené na bravurních dialozích do filmové podoby nebylo pro tvůrce ani herce podle jejich slov vždy snadné. Režisér Brabec uvedl, že režírování televizního filmu podle divadelní předlohy je výzva a sebelepší divadelní scénář není jasně ideálním scénářem filmu.

Foto: Česká televize