ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26218 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Čtyřlístek ožije po filmu také na divadelních prknech

0 Richard Winter 22.3.2013

Postavy legendárního komiksu Čtyřlístek po animované verzi ve filmu ožijí také na divadelních prknech. Hra nazvaná Čtyřlístek zasahuje bude mít dnes premiéru v Divadle loutek Ostrava. Zúčastní se jí také manželé Lucie a Jaroslav Němečkovi, autoři kreslené předlohy.

Komedie ostravského divadla je podle tvůrců určena dětem od pěti let, ale samozřejmě všem generacím, které na oblíbených příbězích vyrostly. Výpravy a režie se ujal Marek Zákostelecký, který je spolu s dramaturgyní divadla Janou Pithartovou také autorem adaptace. Do Ostravy přicestoval z Hradce Králové, kde působí jako šéf výpravy v Divadle Drak. Hra je divadelním zpracováním několika starších příběhů zvířecí čtveřice.

V hlavních rolích se divákům představí Lukáš Červenka, Ivo Marták, Eva Baláková, Richard Liberda, Jiří Krupica, Lenka Sedláčková, Lenka Macharáčková, Aleš Petrič, Karel Růžička, Božena Homolková.

Psí holčičku Fifinku, prasátko Bobíka, zajíce Pinďu a kočičího profesora Myšpulína před 44 lety vymysleli výtvarník Jaroslav Němeček a jeho manželka Lucie Němečková. Původně jediný příběh si získal takový ohlas dětských čtenářů, že si po zveřejnění okamžitě vyžádal další pokračování. Od šestého čísla byla spoluautorkou Čtyřlístku známá spisovatelka Ljuba Štíplová, která se podílela na tvorbě 180 příběhů. Po roce 1989 se Čtyřlístek stal třetím soukromým nakladatelstvím, které v České republice vzniklo.