ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14220 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Čtyři projekty České televize získaly nominaci na evropského televizního Oscara

0 jsk 5.9.2018

Česká televize získala čtyři nominace na největším evropském televizním festivalu Prix Europa. O vítězství v nejsledovanější kategorii TV Fiction bude bojovat dvoudílný televizní film Dukla 61 (na snímku).

Interaktivní web k filmu, který mapuje důlní neštěstí minutu po minutě, byl na Prix Europa vybrán i mezi nejlepší on-line projekty. Ve stejné kategorii získal nominaci také vzdělávací web TOTO100LETÍ připomínající důležité milníky našich dějin a v kategorii TV Current affairs soutěží pořad Infiltrace: Obchod se zdravím.

Česká televize bude ve dnech 13. – 19. října bojovat se čtyřmi projekty o ocenění ve třech kategoriích na největším evropském festivalu televizní a rozhlasové produkce Prix Europa 2018.  „Chtěli jsme dát vědět o zapomenuté události. Teď budeme mít příležitost to udělat i v Berlíně, což je fantastické,“ konstatuje kreativní producent snímku Dukla 61 Michal Reitler.

Kromě snímku Davida Ondříčka o největší poválečné důlní katastrofě v Československu, který je nominován v kategorii hraných formátů TV Fiction, se mezi vybrané v kategorii reflektující aktuální události TV Current affairs dostal dokument Infiltrace: Obchod se zdravím.