ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29880 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Čtyři dohody Jaroslava Duška přijdou na Silvestra do kin

0 Richard Winter 31.12.2013

Záznam úspěšného představení Jaroslava Duška Čtyři dohody přijde na Silvestra do kin, v distribuci vydrží jeden měsíc. Mluvčí projektu Jiří Sedlák sdělil, že limitovaný náklad stejnojmenného DVD, jehož režiséry byli Olga Špátová a Miroslav Janek, je od začátku prosince téměř rozebrán. Záznam vznikl ze dvou repríz uvedených už v květnu roku 2006.

Jako první je uvidí diváci silvestrovských projekcí v multikinech Cinestar v Praze, Hradci Králové, Ostravě, Olomouci, Českých Budějovicích a Plzni, poté je uvede 77 kin. Podle Duška je možné, že pokud se za nimi lidé vypraví do divadla dnes, uvidí zase něco trochu jiného. Za léta hraní prý nasbíral tolik “materiálu” k jednotlivým dohodám, že by představení mohlo trvat i několik hodin.

“Nejedná se o běžný záznam. Představení je zpracováno filmově, kdy záběry ze scény jsou autorsky kombinovány s filmovými archivy. Prodej DVD předčil naše očekávání, zároveň jsme obdrželi řadu žádostí o projekce v kinech. Rozhodli jsme se proto DVD uvést v omezené kinodistribuci a to pouze v průběhu ledna s podtitulem Začněte nový rok podle Čtyř dohod,” vysvětlil producent a distributor Richard Němec.

Už téměř deset herec provází Jaroslav Dušek a jeho kolegové v pražském Klubu Lávka v představení Čtyři dohody diváky nejen učením toltéckých šamanů, ale i cestou životem za osobní svobodou a štěstím. Úspěšný projekt na motivy stejnojmenného bestselleru Dona Miguela Ruize zhlédlo včetně zájezdů přes 150.000 diváků. Knihu Čtyři dohody napsal Don Miguel Ruiz jako průvodce životem a inspiroval se moudrostí Toltéků. Čtyři dohody jsou: Nehřešme slovem, Neberme si nic osobně, Nevytvářejme si žádné domněnky a Vždy dělejme vše, jak nejlépe dovedeme.

“Čtyři dohody jsou živým organismem, který se divoce vyvíjí. Některé výhonky se ujmou, některé časem odumírají. A tak představení mění svou podobu. Psaný scénář neexistuje, vše nosíme s kolegy jen ve svých hlavách a srdcích. Tudíž občas něco zapomeneme, občas se vynoří něco nečekaného. DVD je v tomto smyslu pokusem o zachycení nezachytitelného,” uvedl Dušek.