ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30451 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

ČT3 se na konci roku rozloučí

0 jsk 23.12.2022

V pořadí sedmý program ČT3 spustila Česká televize v pondělí 23. března 2020 v reakci na pandemickou situaci, při níž museli senioři, často osamoceně, zůstávat ve svých domovech.

Od data vzniku si stanici pustilo 94 procent diváků nad pětašedesát let, dohromady pak bezmála sedm milionů lidí starších patnácti let. Poslední den letošního roku se s diváky Trojka, jež dosahovala na jedno z nejvyšších hodnocení divácké spokojenosti na tuzemském trhu, vinou nezbytných finančních úspor České televize rozloučí.

„Spuštěním stanice ČT3 pouhých pár dní po vyhlášení prvního nouzového stavu jsme chtěli pomoci nejzranitelnější skupině obyvatel, jež musela kvůli koronaviru zůstat doma. Trojka si okamžitě vysloužila mimořádně příznivou diváckou odezvu, hned první vysílací den se stala třetí nejvyhledávanější stanicí u lidí starších pětašedesáti let. Spolu s ČT art byla rovněž nejlépe hodnoceným programem na českém televizním trhu,“ bilancuje generální ředitel České televize Petr Dvořák.

„Měl jsem radost, když loni v březnu přešla ČT3 z experimentálního do řádného vysílání a stala se pevnou součástí nabídky České televize. Ocitli jsme se ale v situaci, kdy do vyřešení finanční situace České televize není pokračování možné. Na konci prosince ji proto musíme, ač velmi neradi, ukončit,“ dodává.

Programová nabídka Trojky se opírala zejména o výběr ze zlatého televizního fondu, tematické relace (Pohybovky Pavla Kříže, Taneční pro starší a pokročilé se Zdeňkem Chlopčíkem) a základní informační servis s přehlednějším grafickým zpracováním i klidnějším tempem moderace. Díky ČT3 se rovněž po patnácti letech vrátily na obrazovky televizní hlasatelky. Mezi nejvyhledávanější pořady stanice patřily seriály Nemocnice na kraji města či Rozpaky kuchaře Svatopluka, hudebně-zábavní relace Televarieté, ale třeba také původní magazín Život na třetí, jenž nabízel praktické rady a tipy, nápady na volnočasové aktivity, cvičení nebo třeba recepty. Ve vysílání došlo také na film Saturnin (na snímku).

V prvních měsících vysílala ČT3 osm hodin denně, následně se vysílací čas navýšil na šestnáct hodin a do programové nabídky díky tomu přibyly také ikonické zahraniční seriály typu Haló, haló!, Jistě, pane ministře či Randall a Hopkirk.