ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 31434 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Crosby, Stills & Nash vydají svá dema

0 Redakce 2.4.2009

David Crosby z Byrds, Stephen Stills z Buffalo Springfield a Graham Nash z Hollies se v létě 1969 spojili, aby vytvořili úspěšnou superskupinu, ke které se později příležitostně přidával Neil Young.Joni Mitchell pro ně napsala hit Woodstock, na kterém také vystupovali. Jejich chystaná kompilace Crosby, Stills & Nash Demos teď ukáže fanouškům jejich absolutní začátky. „Jsou tam fascinující věci,“ svěřil se Graham Nash, který se podílel na produkci desky. „Na některých písních je slyšet, jak se z nás stává skupina, zkoušíme různé nápady v psaní, zpěvu a harmoniích.

Na demo verzi skladby Long Time Gone vystupují pouze Crosby a Stills. Pochází totiž z června 1968 a teprve za pár týdnů se ke skupině připojil Graham Nash. Na desce bude také píseň Almost Cut My Hair v sólové verzi Davida Crosbyho nebo duet Neila Younga a Davida Crosbyho ve skladbě Music Is Love z roku 1971. Budou tu i tři dema ze sólového debutu Grahama Nashe Songs For Beginners.

Kompilace vyjde letos druhého června při příležitosti uvedení skupiny do skladatelské síně slávy (Songwriters Hall of Fame) 18. června. Trio se poté vydá na kratší turné po Americe a Evropě. Na starém kontinentě zavítají například do Londýna, Paříže nebo Amsterdamu. Našim končinám se bohužel vyhnou.

MV     
 


Crosby, Stills & Nash: Suite, Judy Blue Eyes. Vystoupení na Woodstocku