ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16360 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Crime & the City Solution dvakrát v Čechách

0 jsk 21.6.2022

Postpunková formace Crime & the City Solution zavítá díky festivalu Prague Music Performance už 21. června do pražského Lucerna Music Baru a o dva dny později 23. června do brněnského Kabinetu múz. Původně australská kapela, později usazená v Londýně a Berlíně, mixuje s delšími pauzami už pětačtyřicet let postpunkovou dekadenci a syrovost s prvky kabaretu i šansonu.

Mimochodem právě Crime & the City Solution výtečně dokreslili atmosféru jednoho z nejpozoruhodnějších filmů dvacátého století, Wendersovo Nebe nad Berlínem. Píseň Six Bells Chime, která je v něm, nebude chybět ani v playlistu pražského a brněnského koncertu.

Po desetileté odmlce oznámili Simon Bonney a Bronwyn Adams návrat na evropská pódia s novou, v pořadí již šestou a mimochodem příslovečně berlínskou inkarnací kapely. Nově vytvořená formace právě absolvuje šňůru s názvem History of Crime European Tour 2022, jejíž součástí budou i oba koncerty v Česku. Předtím u nás Crime And The City Solution vystoupili pouze jednou, a to rok po Sametové revoluci. Nyní tedy přichází jedinečná možnost, připomenout si nezaměnitelnou atmosféru přelomu osmdesátých a devadesátých let.