ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6246 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Creed spřádají plány na reunionové turné

0 Redakce 5.12.2008

Dle informace z Billboard vycházející (údajně) z ověřených zdrojů, se Creed v příštím roce vrátí na scénu.

Christianrocková skupina, v jejíž čele stal Scott Stapp, patřila k nejprodávanějším kapelám uplynulého desetiletí. V roce 2004 však ukončila veškerou činnost, poté co se prohloubily konflikty mezi jejími členy. Stapp poté rozjel sólovou kariéru a zapletl se do skandálu kvůli porno nahrávce, zachycující divoké hrátky s fanynkami v zákulisí. Kytarista Mark Tremonti, bubeník Scott Phillips a původní baskytarista Creed Brian Marshall založili novou skupinu Alter Bridge, do které přitáhli zpěváka Mylese Kennedyho – muže, o němž se v současnosti mluví jako případné náhradě Roberta Planta pro plánované na příští rok turné Led Zeppelin.

Zatímco Stapp musel čelit svým problémům s alkoholem, Tremontimu, Phillipsovi a Marshallovi se s novou kapelou začalo dařit poměrně dobře. Alter Bridge vydali během předchozích čtyř let dvě alba. One Day Remains se objevilo letos v dubnu v nákladu Wind-Up a doposud bylo jen na území Spojených států zakoupeno přes půl milionů nosičů. Jeho předchůdce Blackbird vyšel o dva roky dříve se štítkem velkého labelu Universal a slavilo o něco menší úspěch – se svými 227 000 prodanými kopiemi. Ovšem, v případě, že Kennedy skutečně vyrazí na turné s Led Zeppelin, bude to pro Alter Bridge znamenat vynucené volno. Stappu zas reunion Creed evidentně láká z hlediska vize na vylepšení své ne zrovna růžové finanční situace. Stačí se podívat na účetnictví Creed, aby bylo jasné, že nápad na reunion, přes veškeré neshody mezi zpěvákem a jeho bývalými kolegy, je čistě z komerčního hlediska hodně slibným podnikem, aby se dal lehkovážně zavrhnout.

Dle údajů z Nielsen během uplynulých 11 let se prodalo na 26 milionů desek kapely (přes 30 mil. v celém světě). A dle informací z Billboard Boxscore, mezi listopadem 1997 a prosincem 2002 Creed vygenerovali čistý zisk na 70 milionů amerických dolarů – z 220 show, které v tomto časovém úseku odehráli.

Z Wind-Up už potvrdili, že jednání ohledně comebacku kapely skutečně probíhají Je však údajně v této chvíli předčasné činit jakékoliv závěry.