ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14451 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Cowell radí britským fotbalistům

0 Redakce 17.6.2010

Fotbalová horečka, která  zachvátila svět poté, kdy bylo 11. června v Jihoafrické republice odstartováno mistrovství světa, se dotýká i hudebního světa. Rušno je zejména po utkání Anglie – USA, které skončilo překvapivě 1:1. Hymnu pro americké fotbalisty napsala kapela Weezer, která to uvedla na svých stránkách. Brity zase popohání Simon Cowell, porotce vyhledávacích soutěží.

Zakladatel pořadů Pop Idol, X-Factor či Britain’s Got Talent se po prvním utkání národního mužstva domnívá, že anglickým fotbalistům by na mistrovství světa pomohlo, kdyby je motivovala jím produkovaná píseň Shout For England. „Kdyby si ji pustili o poločase zápasu s USA, určitě by vyhráli. Věřím, že příště jim ji trenér Fabio Capello pustí,“ řekl Cowell deníku The Sun.

Skladba Shout For England využívá melodii písně Shout z repertoáru kapely Tears for Fears. Cowell jí dal nové aranžmá a nazpíval ji britský komik James Corden ve spolupráci s raperem Dizzeem Rascalem. Píseň se stala neoficiální hymnou anglických fotbalových fanoušků.

JŠp