ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8966 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Courtney Love se vrací s kapelou Hole

0 jsk 4.4.2014

Zpěvačka a kytaristka Courtney Love, vdova po Kurtu Cobainovi, se vrací na scénu se svou skupinou Hole. Aktuálně přichází se sestavou, která kapelu zdobila ve druhé polovině devadesátých let.

Courtney Love o tom informovala již na sklonku loňského roku. Tehdy umístila na internet společnou fotografii s kytaristou Erikem Erlandsonem a na Facebook napsala, že rok 2014 bude zajímavý.

Nyní v rozhovoru pro magazín The Quietus řekla, že v sestavě Hole bude kromě ní a Erlandsona bubenice Patty Schemelová a baskytaristka Melissa Auf Der Maur. Začali prý už zkoušet. „Minulý týden jsme hráli asi čtyřikrát,“ řekla Courtney Love.

Dodejme, že skupina Hole vznikla v roce 1989. Po dvou letech debutovala albem Pretty on the Inside. Další deska se jmenuje Live Through This (1994) a jsou na ní hity Violent, Miss World nebo Doll Parts. Po dalších čtyřech letech vyšla kolekce Celebrity Skin a v roce 2002 se kapela rozešla.

Vrátila se po sedmi letech a v roce 2010 vydala nahrávku Nobody’s Daughter. Další rozpad ohlásila v roce 2012. Tento návrat je druhý.