ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14718 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Comics Centrum spustil prodej světového komiksu Drsná škola

0 Richard Winter 20.3.2013

Comics Centrum spustil na svých stránkách prodej speciální edice světoznámého komiksu Drsná škola (Hard Boiled). Sto kusů Drsné školy vyjde v originální sběratelské edici v ručně vyrobeném pouzdře s pořadovým číslem a certifikátem ke každé knize. Klasické vydání komiksu Drsná škola bude k dispozici na pultech knihkupectví i na eshopu koncem března.

Na vydání pracovali v Comics Centru téměř dva a půl roku a pečlivě digitálně restaurovali celý původní americký komiks. “Drsná škola je jedinečný a zajímavý komiks, který vyniká naprosto úžasnou, možná až maniakálně detailní kresbou. Komiks vyjde ve zvětšeném formátu, aby kresby ještě lépe vynikly. Jelikož jsme celý komiks jako první v našem nakladatelství digitálně restaurovali, bude mít svoji celosvětovou premiéru právě v České republice,” řekl Václav Dort, ředitel nakladatelství Comics Centrum.

Drsná škola byla inspirována povídkou Philipa K. Dicka Elektrický mravenec. Komiks napsal úspěšný scenárista Frank Miller, autor Sin City, 300: Bitva u Thermopyl. Komiks uchvacuje více než dvacet let od svého vzniku svojí detailní kresbou Geofa Darrowa. Jeho kresby ovlivnily výtvarnou stránku filmu Blade Runner, později se Darrow přímo podílel na výtvarných návrzích filmu Matrix. Za své dílo oba obdrželi komiksového Oscara – cenu Willa Eisnera.

Speciální edice komiksu Drsná škola vychází v limitované edici pouze 100 číslovaných výtisků a bude obsahovat: knihu ve vázané vazbě se zvláštním listem se slepotiskovou pečetí a číslem, barevný plakát obálky prvního sešitu původního amerického vydání ve formátu A3, potvrzení pravosti limitované edice na ručním papíře se slepotiskovou pečetí a pořadovým číslem jednotlivých výtisků 1 až 100. Vše bude uložené v ručně vyrobeném pouzdře na knihu.

První speciální edici komiksu připravil Václav Dort poprvé již v roce 2002. Tehdy u příležitosti vydání první knihy série Hellboy vyšlo 150 kusů knihy Hellboy: Sémě zkázy v pevné vazbě potažené kůží nebo plátnem se zlatoražbou. Speciální edice jsou nejen v zahraničí, ale i u nás velmi ceněným sběratelským artiklem.