ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10217 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Colours of Ostrava rozezpívají Niall Horan a Jacob Collier

0 jsk 21.12.2022

Festival Colours of Ostrava potvrzuje na příští ročník další dvě velká jména současné světové hudební scény, zpěváky Nialla Horana (na snímku) a Jacoba Colliera.

Devětadvacetiletý Ir Niall Horan, bývalý člen slavné chlapecké skupiny One Direction, dobývá vrcholky hitparád milostnými baladami na pomezí popu, folk a rocku. O rok mladší Brit Jacob Collier získal za své nahrávky již pět Grammy a jedenáct nominací. Virtuózní zpěvák a multiinstrumentalista je proslulý schopností sborově rozezpívat při koncertech tisícové davy, oslňuje všestranností a geniálním aranžováním napříč žánry.

Zároveň se festival Colours of Ostrava dostal mezi deset nejlepších evropských festivalů v kategorii Best Major Festival v prestižní anketě European Festival Awards. Vítěz bude vyhlášen příští rok 18. ledna na slavnostním večeru v rámci festivalu Eurosonic v nizozemském Groningenu.

„Máme velkou radost z obou jmen. Mladí zpěváci, kteří dokáží doslova uhranout své fanoušky. Zároveň potvrzují obrovskou žánrovou pestrost našeho festivalu, který nabídne koncerty jak pro davy fanynek, tak i náročné publikum,” vysvětluje ředitelka Colours of Ostrava Zlata Holušová.