ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 23247 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na Colours of Ostrava přijedou i Alt-J

0 Redakce 1.12.2016

Dalšími potvrzenými hvězdami festivalu Colours of Ostrava 2017 jsou dva zástupci hudby z Velké Británie: indierockové trio alt-J a soulový zpěvák, pianista, autor a básník Benjamin Clementine, který v Ostravě zažije svoji tuzemskou premiéru.

Alt-J patří k předním jménům světové indie scény, za svůj debut obdrželi řadu hudebních cen jako Mercury Prize nebo Ivor Novello Award a byli nominováni na Brit Awards a Grammy.

Benjamin Clementine začínal jako busker v pařížských ulicích, na klavír se naučil sám a hudební svět ho objevil, když bosý, v dlouhém kabátě bez košile, uhranul svým sametovým tenorem diváky televizní show Later… with Jools Holland. Po vydání debutového alba At Least for Now pak posbíral v roce 2015 prestižní Mercury Prize i cenu Victoires de la Musique, francouzskou obdobu cen Grammy.

Alt-J a Benjamin Clementine tak doplňují dosud oznámené hvězdy festivalu jako Imagine Dragons, Norah Jones, Birdy a Moderat. Šestnáctý ročník festivalu Colours of Ostrava proběhne od 19. do 22. července 2017 opět v unikátním industriálním areálu Dolních Vítkovic.