ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18398 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Colours Of Ostrava ohlásil první zahraniční hosty

0 Redakce 9.12.2010

Mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava, jehož desátý ročník se uskuteční od 14. do 17. července 2011, potvrzuje po Brendanu Perrym další dvě zahraniční kapely: Apollo 440 a Blackfield.

Prvně jmenovaní prosluli divoce postmoderním mícháním elektroniky, rocku, ambientu i taneční hudby. Mezi jejich nejhranější hity patří Stop The Rock, Ain't Talkin' 'Bout Dub, Krupa nebo Heart Go Boom. Skladby Apollo 440 se objevily v řadě filmů (například 60 sekund, Spider-Man či Charlieho andílci), reklam i počítačových her. Kromě vlastní tvorby se věnují remixování a produkování nahrávek dalších hudebníků, například Manic Street Preachers, UB40, Toma Jomese, Jeffa Becka či Jeana Michela Jarryho.

„Koncerty Apollo 440 překypují energií a jsou velkým zážitkem. Na Colours představí skladby z nového alba The Future's What It Used To Be a samozřejmě většinu svých hitů,“ říká Zlata Holušová, ředitelka festivalu.

Druhá potvrzená  formace potěší ctitele skupiny Porcupine Tree, která se objevila v ČR loni právě na Colours. Blackfield je společný projekt Stevena Wilsona, frontmana Purcupine Tree, a izraelského zpěváka Aviv Geffena, který patří k megahvězdám tamější hudby a navíc proslul vyhraněnými politickými názory. Potkali se při turné Porcupine Tree v Izraeli a ihned si padli do noty.

„Výsledkem je hudba obsahující pinkfloydovské symfonie, romantizující pasáže mellotronu, akustické kytary a smyčce. Z melodických poprockových skladeb pak vystupují naléhavé hlasy dvou novodobých prokletých básníků,“ líčí Zlata Holušová.

tz