ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27025 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Colours Of Ostrava i s Johnem Newmanem

0 Redakce 5.3.2014

Mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava připravuje pro třináctý ročník, který proběhne od 17. do 20. července v industriálním areálu Doních Vítkovic v Ostravě, řadu novinek. Kromě již oznámených hvězd jakými jsou Robert Plant, Zaz, MGMT, The National či Bastille jsou do programu nově potvrzena další velká jména mezinárodní scény.

Prvním z nich je soulově-popový zpěvák John Newman, který se singlem Love Me Again i debutovým albem Tribute vystřelil na vrcholy žebříčků a získal dvě nominace na Brit Awards. „Johna Newmana jsme oslovovali ještě před tím, než si našel cestu do většiny rádií. Má úžasný hlas a jsem ráda, že jeho česká premiéra proběhne právě na Colours of Ostrava,” říká ředitelka Zlata Holušová.

Z oblasti elektronické hudby přijede do Ostravy osobitý dánský multiinstrumentalista a producent Trentemøller, který ke své hudbě uvádí: „Bez elektroniky se neobejdu, inspiruje mě ale i krautrock, shoegaze, post punk, pop a dokonce také folk, klasika a soundtracky. Výsledkem je ale má unikátní hudba.“

Ta zaujala například i režiséra Olivera Stone pro soundtrack k filmu Divoši nebo Pedra Almodóvara pro hudební stránku snímku Kůže, kterou nosím.

Českou premiéru zažije na Colours of Ostrava také legendami opředený bluesový zpěvák a kytarista Seasick Steve nebo americký funkový a soulový zpěvák Charles Bradley. K dalším nedávno potvrzeným hudebníkům patří dánská elektropopová zpěvačka a písničkářka MØ, islandská zpěvačka Emilíana Torrini a divoká francouzská senzace posledních let, kapela Shaka Ponk, která loni zvítězila v nejvyšších francouzských hudebních cenách Victoires de la Musique a získala dvakrát MTV Europe Music Awards.