ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 23656 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Colours of Ostrava hlásí Birdy a Moderat

0 Redakce 11.11.2016

Britská zpěvačka Birdy (na snímku) a berlínské elektronické trio Moderat. To jsou první potvrzené hvězdy mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava, jehož šestnáctý ročník proběhne od 19. do 22. července 2017 v areálu Dolních Vítkovic v Ostravě.

Britská zpěvačka a skladatelka Jasmine van den Bogaerde alias Birdy zažije na Colours of Ostrava tuzemskou koncertní premiéru. „Na to, že jí letos bylo pouhých dvacet let, toho stihla v hudbě skutečně hodně. V jejím projevu se snoubí neobvyklý talent podepřený éterickým hlasem,” líčí ředitelka festivalu Zlata Holušová.

„Berlínské trio Moderat patří v současné době k největším senzacím nezávislé elektronické hudby,“ říká Zlata Holušová. Formace vznikla spojením dvou předních jmen německé elektronické scény – dvojice Modeselektor a sólového one-man projektu Apparat. Od vydání stejnojmenného debutového alba v roce 2009 a předskakování Radiohead na jejich pražské zastávce v témže roce přerostli Moderat v projekt, který po světě vyprodává velké koncertní sály a svým růstem daleko předčil rozměry běžného vedlejšího projektu.