ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12239 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Colette, milostný příběh z osvětimského lágru, boduje i po 70 letech

0 Richard Winter 3.12.2014

Colette, výpravné strhující drama o síle lásky a touze po svobodě, režiséra Milana Cieslara sbírá ocenění napříč mezinárodními festivaly. Na největším filmovém festivalu s válečnou tematikou v Sevastopolu získal tento koprodukční snímek České televize hlavní cenu za nejlepší umělecký film. Milostný příběh z prostředí osvětimského lágru uvede Česká televize u příležitosti 70. výročí osvobození nacistického koncentračního tábora v Osvětimi 24. ledna 2015 od 20:00 na kanálu ČT1.

„Je důležité, aby díla zabývající se touto tematikou vznikala, aby i mladší generace nezapomínaly na hrůzy holokaustu. Jsem proto hrdý, že Česká televize je koproducentem celé trilogie filmů režiséra Milana Cieslara mapující dramatické osudy postav během druhé světové války – Pramen života, Krev zmizelého a Colette, které vynikají nejen mimořádnou uměleckou hodnotou oceněnou na mezinárodním festivalovém poli, ale jsou oblíbené také mezi diváky,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Film podle novely spisovatele Arnošta Lustiga inspirovaný osudem slovenských vězňů Alfreda Wetzlera a Rudolfa Vrby, kteří po úspěšném útěku z Osvětimi světu poprvé odhalili pravdu o zločinech proti lidskosti, byl rovněž vybrán do oficiálního programu prestižního Mezinárodního filmového festivalu Festroya 2014, který se bude konat začátkem června v Portugalsku.

Protagonisty filmu Colette jsou francouzská herečka Clémence Thiolyová, Jiří Mádl, Erik Bouwer, Andrej Hryc a další. Natáčení začalo v srpnu 2012 v Bratislavě, poté se přesunulo do lokací ve Vinařicích, Praze a hlavně v barrandovských studiích, kde vznikl celý koncentrační tábor Osvětim – Birkenau. Ten byl ve studiích UPP dokreslen složitými triky tak, aby vynikl hrůzný obří rozměr tábora.

Foto: Česká televize