ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4738 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Coldplay zahrají koncert pro celý svět

0 Redakce 10.10.2011

Britská formace Coldplay se 26. října představí v rámci hudební série nazvané American Express Unstaged. Znamená to, že její koncert bude přímým přenosem vysílán do celého světa, a to konkrétně z Plaza de Toros de Las Ventas v Madridu. Set se odehraje dva dny poté, kdy se na trhu objeví zbrusu nové album kapely nazvané Mylo Xyloto.

American Express Unstaged je program, jenž funkčně spojuje proslulé muzikanty s úspěšnými režiséry. Společně v něm připravují koncerty, které pak nabízejí v přenosu. V jeho rámci už vystoupily mimo jiné Arcade Fire, Duran Duran nebo My Morning Jacket.

Španělský koncert Coldplay bude režírovat Anton Corbijn, který například režíroval snímek o kapele Joy Division nazvaný Control. Slibuje, že nabídne ohromující vizuální zážitek jak v přímém přenosu, tak v online záznamech. S kapelou se totiž velmi dobře zná, režíroval již několik jejích videoklipů.

Zpěvák Chris Martin vítá koncert jako pozoruhodné rozptýlení. „Jsme rádi, že našemu vystoupení bude moci přihlížet větší spousta diváků,“ řekl. „Týden, kdy vychází naše album, bude dost nervózní. Netušíme, jaké budou reakce. Když totiž hrajeme na místě, kde jsou posluchači velmi hluční a hodně vášniví, pak i když nadávají, zní to melodicky. Takhle budeme mít větší zpětnou vazbu.“

JŠp