ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15776 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Coldplay mají novou desku

0 jsk 18.10.2021

Coldplay vydali nové album Music Of The Spheres. Zároveň zveřejnili termíny nadcházejícího světového turné. Devátou studiovou desku předznamenaly dva singly. Pilotní Higher Power si odbyl premiéru na mezinárodní kosmické stanici, kde si ho během online přenosu přehrál francouzský astronaut Thomas Pesquet. U nás se skladba proměnila v letní hit, když několik týdnů dominovala rozhlasovému éteru.

S druhým singlem My Universe, na kterém spolupracovala i k-pop skupina BTS, se Coldplay zapsali do historických tabulek. Stali se vůbec první britskou kapelou, která debutovala na prvním místě americké US Hot 100. Kromě BTS na novince Music Of The Spheres hostuje ještě zpěvačka Selena Gomez, která Chrise Martina doprovází v baladě Let Somebody Go.

Vydání novinky Music Of The Spheres je nepochybně jednou z událostní podzimní sezóny. Coldplay desku před několika dny představili v londýnské O2 Shepherd’s Bush Empire, kde se k nim jako host připojil i Ed Sheeran. Překvapeným návštěvníkům společně zahráli oblíbenou písničku Fix You z roku 2005 a Sheeranův megahit Shape Of You.

Skupina zároveň s vydáním alba oznámila i termíny světového turné. České republice budou nejblíž červencové koncerty v Berlíně, případně se tuzemští fanoušci mohou vypravit do Varšavy, kde Coldplay zahrají 8. července. První oficiální vystoupení se uskuteční už 22. října 2021 v Climate Pledge Arena v Seattlu, odkud bude show globálně přenášena na Amazon Music a Amazon Prime. Zdarma ji Coldplay budou streamovat rovněž na platformě Twitch.

Tagy: