ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15472 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Cocotte Minute chystají návrat

0 Redakce 4.3.2015

Pražští Cocotte Minute v čele se zpěvákem a rapperem Zellerem chystají po dvouleté odmlce návrat. Na utajeném místě pod širým nebem nahrají v srpnu letošního roku naživo a pouze za účasti vyvolených fanoušků originální video-desku.

Po více než deseti úspěšných letech se v srpnu 2013 Cocotte Minute uprostřed roku odmlčeli a rok o sobě nedali zprávu. Léta na cestách a boj o „místo na slunci“ si vybraly svou daň v podobě únavy a ztráty motivace.

„Musel jsem najít smysl, proč pokračovat. Původní potřeba vyřvat do světa naštvanost na dětství mezi alkoholiky plné domácího násilí a s tím spojeného společenského stigmatu, byla už naštěstí za mnou. Stejně tak i doba smiřování se sama se sebou, experimentů se substancemí, základní existenční starosti. To všechno ale byl původní důvod, proč jsem se věnoval muzice,“ vysvětluje Zeller.

Projekt, který v Čechách nemá obdoby, kapela chystala dva roky. Na jeho záznam má jen jednu hodinu a jediný pokus.! Atmosféru nahrávání umocní speciální light design, videoinstalace a fireshow. Záznam této magické hodiny vyjde následně na limitované sérii DVD a CD, která bude k dispozici pouze jako součást odměny za podporu tohoto jedinečného projektu prostřednictvím serveru HITHIT. Crowdfundingovou akci na tomto portále skupina odstartovala tento týden a všichni, kteří chtějí kapelu podpořit, tak můžou učinit do poloviny dubna.