ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14478 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Clou: nové album, nový kytarista, turné a support pro lesbičky

0 Redakce 10.9.2008

Clou, autoři hitů Island Sun, Lean On My Shoulder či Snowy Wings, představí 6. října své nové studiové album. Novinka s názvem For Tonight, přinese jedenáct skladeb, které vznikly přes letošní léto v nahrávacích studiích Cox Davida Kollera, Professional Sound Studio, Chick Sound Borise Carloffa a Golden digital studio pod koproducentským dohledem Amáka, baskytaristy Sunhine, který se rovněž ujal mixu všech skladeb.

K Amákovi jsme se dostali přes kamaráda, písničkáře Kubu Alexu z Quiete Quiet, kterému dělal Amák v minulosti různý remixy jeho songů. Hodně se nám líbily a protože jsme si u téhle desky chtěli zaexperimentovat se zvukem, tak jsme se s Amákem sešli, pokecali a výsledek brzo uslyšíte, “ vysvětluje Radek Tomášek.

Na rozdíl od předchozích alb je For Tonight koncepční – s konkrétním příběhem. Pod hudbou je opět podepsána celá kapela, která ale ještě před započetím práce na tomto albu rozšířila svoji sestavu o druhého kytaristu. Stal se jím Rocky (Pavel Bureš) z bývalých 5th April (dnes vystupujících pod názvem Ionatan), se kterými skupinu pojí nejen dlouholeté přátelství ale i řada společných koncertů – např. loňské turné Clou Ghosts Of November, na kterém 5th April hostovali.

O texty se, na rozdíl od debutu a jeho následovníka Clou, kde byla tato složka dílem externích spolupracovníků, tentokát postarala kapela sama.

S novým kytaristou a novým repertoárem budou Clou na živo k vidění už 17. října, kdy prvně vystoupí jako host Support Lesbiens na jejich turné k zářijové novince Lick It.
Vystupovat budeme, jak v halách tak komornějších prostorech napříč celou republikou, atmosféru koncertů bude dotvářet speciálně navržená scéna,“ přibližují podobu nadcházející koncertní šňůry Support Lesbiens.

CLOU a SUPPORT LESBIENS LICK IT TOUR

17.10. TEPLICE – Zimní stadion
18.10. NEJDEK – KD
22.10. PRAHA – Incheba Aréna
24.10. ČESKÉ BUDĚJOVICE – Bazilika
30.10. PLZEŇ – Lokomotiva
31.10. JIHLAVA – Sportovní hala
04.11. BRNO – Hala Vodová
07.11. ZLÍN – Hala Novesta
11.11. OSTRAVA – Čas arena (bývalý Tatran)
22.11. KRNOV – Kofola
28.11. PŘÍBRAM – Junior klub
29.11. DĚČÍN – Škuner

red