ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27726 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Clooneyho politický film zahájil festival v Benátkách

0 Redakce 1.9.2011

Promítnutím filmu amerického režiséra George Clooneyho The Ides of March začal 31. srpna večer už 68. ročník mezinárodního filmového festivalu v Benátkách. Clooneyho snímek se zabývá temnou stránkou politiky a tím, jak snadné je zapomenout v ní na své ideály. Při dopolední novinářské premiéře se podle agentury Reuters dočkal jen vlažného potlesku, podle italských webů bylo naopak přijetí vstřícné.

Nadčasový námět Clooneyho snímku se zabývá tím, jak je snadné v politice zapomenout na své ideály. Snímek pojednává o Stephenu Myersovi, který je poradcem demokratického kandidáta na amerického prezidenta. Myers (Ryan Gosling) jde do politiky s řadou ideálů, pak se ale zaplete do vysoké hry, kde jde především o moc a peníze. Clooney hraje Myersova šéfa, guvernéra Mika Morrise.

Clooneyho, který ve filmu hraje Myersova šéfa, guvernéra Mika Morrise, a další hvězdy vítaly před festivalovým palácem stovky fanoušků, z nichž mnozí tam čekali od rána.      

Vedle Clooneyho snímku budou mít diváci v Benátkách možnost zhlédnout mnoho dalších filmů s hvězdami, jakými jsou třeba Matt Damon, Kate Winslet, Jude Law nebo Gwyneth Paltrow. O nejvyšší ocenění, Zlatého lva, letos soutěží 23 filmů. Česká republika je zastoupena v hlavní nesoutěžní sekci. Festival, který pravidelně shromažďuje smetánku světového filmu, oficiálně zahájila italská herečka Vittoria Pucciniová. Českou republika reprezentuje v hlavní nesoutěžní sekci filmová adaptace komiksu autorů Jaroslava Rudiše a Jaromíra 99 Alois Nebel.

rwi