ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6129 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Členové Snarky Puppy představí akustický projekt

0 jsk 13.2.2024

Mezinárodní hudební festival JazzFestBrno připravil letos pro fanoušky své i americké kapely Snarky Puppy hned dvojí výjimečný zážitek.

Již 17. února totiž přijedou do brněnského Besedního domu v české premiéře se svým společným akustickým projektem dva přední členové této formace, zakladatel, kapelník, multiinstrumentalista a také držitel Grammy Michael League a virtuózní klavírista Bill Laurance. Michael League se pak do Brna vrátí 1. května včele své početné „domácí” skupiny, která zde na jediném letošním tuzemském koncertě oslaví dvacet let od založení.

Snarky Puppy, které založil Michael League před dvaceti lety, se postupem času vypracovali na legendu v oblasti fúze žánrů – od jazzu přes rock až po rozličné odstíny world music. Po Leagueově boku téměř od začátku sedí u kláves Bill Laurance. Oba hudebníci, kteří jsou velmi blízcí kamarádi již od vysokoškolských dob a spolupracovali spolu například i na Lauranceových sólových albech, se ale navíc loni spojili v plně akustickém projektu, jehož album Where You Wish You Were se stalo jednou z významných událostí roku 2023.

Tagy: