ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10140 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Členové ABBA žalují dánskou stranu

0 Redakce 27.9.2010

Členové slavné švédské skupiny ABBA Benny Andersson a Björn Ulvaeus jsou podle serveru bbc.co.uk rozlíceni tím, že příslušníci dánské extrémně konzervativní strany DF (Dansk Folkeparti) hráli jejich hit Mamma Mia! na svých politických shromážděních a prezentovali ho jako hymnu. Podnikli právní kroky k tomu, aby oni i jejich písnička nebyli již více spojováni s uvedenou politickou stranou.

Andersson navíc řekl, že ABBA nikdy nesouhlasila s tím, aby byla její muzika použita k politické prezentaci. Členové strany DF ale navíc v písničce změnili slova tak, aby nová verze oslavovala stranickou předsedkyni Pie Kjaersgaard.

DF je třetí největší stranou v dánském parlamentu. Andersson se o jejím použití skladby Mamma Mia! dozvěděl ve chvíli, kdy jej kontaktovali lidé z jiné dánské politické strany a zeptali se ho, zda podporuje DF.

S Ulvaeusem požádali právníky o kroky proti straně, pokud nepřestane skladbu používat. „Zaprvé nemůžete upravovat písničky tak, jak se vám zachce. A zadruhé, my nemáme absolutně žádný zájem podporovat vši stranu,“ vzkázal Andersson.

JŠp