ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4787 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Členové skupiny ABBA se sešli na jednom pódiu

0 jsk 8.6.2016

Členové již nefungující švédské skupiny ABBA se sešli po letech na jednom pódiu. Stalo se v neděli na soukromé oslavě ve Stockholmu, která se konala u příležitosti padesátého výročí seznámení se Björna Ulvaeuse a Bennyho Anderssona, zakládajících členů formace.

Podle několika hostů, kteří se slavnosti zúčastnili, vystoupily kromě různých švédských interpretů i bývalé členky Agnetha Faltskog a Anni-Frid Lyngstad. Zazpívaly píseň You And I, kterou věnovaly svým bývalým manželům, jmenovaným mužským členům kapely. Ti se k nim ke konci skladby přidali a společně ji všichni dokončili.

Jak švédskému deníku Expressen prozradil kytarista Janne Schaffer, skupina si také zavzpomínala na své začátky i časy největší slávy. Ačkoli videozáznam z večera není k dispozici, na internetu se objevilo několik fotografií potvrzující společné vystoupení. Jednou z nich je i záběr formace, který prostřednictvím Instagramu zveřejnil švédský zpěvák Niklas Strömstedt.

ABBA se na veřejnosti představila naposledy v lednu tohoto roku u příležitosti otevření restaurace Mamma Mia! The Party ve Stockholmu, přičemž nešlo o hudební vystoupení. Naposledy si členové skupiny společně zahráli v roce 1986, tedy čtyři roky po ukončení činnosti.

Tagy: