ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7821 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Členové Radiohead jsou šokováni smrtí svého technika

0 Petr Hašek 19.6.2012

Jak jsme na Play.cz informovali, před sobotním koncertem skupiny Radiohead na festivalu v kanadském Toronto’s Downsview Parku spadla část pódia, která na místě usmrtila třiatřicetiletého bubenického technika skupiny Radiohead Scotta Johnsona. Kapela je z toho v šoku.

„Všichni jsme šokováni ztrátou Scotta Johnsona, našeho dobrého kamaráda a spolupracovníka. Byl skvělý člověk, vždy pozitivně naladěný a zábavný. Hodně toho ve svém oboru uměl a byl právoplatným členem našeho týmu. Bude nám bez něho smutno. Posíláme projevy upřímné soustrasti jeho rodině, známým a přátelům,“ řekl Philip Selway, baskytarista Radiohead.

Johnson spolupracoval nejenom s Radiohead, ale také s kapelami Keane nebo White Lies. Bubeník druhé jmenované, Jack Lawrence-Brown, na Twitter napsal: „Zhroutil jsem se, když jsem si přečetl, že muž, který v Kanadě zemřel pod troskami pódia, byl Scott Johnson. Pracoval jsem s ním od začátku letošního roku. Byl to nesmírně talentovaný bubeník a výtečný člověk. Jsem rád, že jsem ho mohl poznat. Je to velká ztráta, ať odpočívá v pokoji.“

V sobotu koncertovala na jiném místě v Torontu americká formace The Flaming Lips. Skladbu Knives Our věnovala právě zesnulému Johnsonovi.

JŠp