ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15677 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Clarinet Factory & Alan Vitouš přehrají album

0 Redakce 18.1.2011

Soubor Clarinet Factory & Alan Vitouš vystoupí v pondělí 24. ledna ve Švandově divadle v Praze s koncertní podobou alba Out of Home. Jde o první samostatný koncert Clarinet Factory od křtu alba v Praze.
Vlastní kompozice, písně a improvizace vstřebávající vlivy minimalismu, etnické hudby, jazzu, ambientu a mnoha dalších žánrů, také kultivovaný zvuk i ostře dusající mašinky klarinetů, originální etnické i podomácku vyrobené perkuse Alana Vitouše a zpěv Vojty Nýdla – to je hlavní obsah chystaného koncertu ve Švandově divadle, kterým zahájí Clarinet Factory své pravidelné vystupování na této scéně.

Jindřich Pavliš z Clarinet Factory říká: „Švandovo divadlo se pro nás v Praze stává domovskou scénou, kde budeme každý čtvrt rok vystupovat. Půjde o cyklus koncertů, na které si zveme muzikantsky spřízněné hosty. Tím prvním je samozřejmě Alan Vitouš a zazní skladby a písně z alba Out of Home, ale také novinky z Echoes of Colors – hudby k výstavě Amedea Modiglianiho. Na dalších koncertech bychom si rádi zahráli například s Lenkou Dusilovou a Janou Koubkovou. V plánu je i hostování Epoque Quartetu, beatboxera Jara Cossigy a perkusisty Miloše Vacíka.“

V roce 2011 Clarinet Factory vystoupí na festivalech Concentus Moraviae, České sny a ve výhledu jsou například koncertní cesty do Polska a Číny. Už nyní je v přípravné fázi podzimní turné s Clarinet Factory Orchestra. Letos by měl vzniknout dokumentární film o tradici pravidelných koncertů u zatopeného lomu nedaleko středočeské obce Nečín.

tz