ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 24725 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Cinema City vpustí Hobita a draka Šmaka do kin minutu po půlnoci

0 Richard Winter 11.12.2013

Den před premiérou 13. prosince plánuje největší síť kin u nás Cinema City vpustit Hobita a draka Šmaka do českých kin jednu minutu po půlnoci v 70ti sálech najednou. Největší zájem o půlnoční projekci Hobita je v obřím kině IMAX a v mnohasmyslovém 4DX kině, vstupenky do těchto speciálních sálů byly vyprodány během několika desítek minut.

Stejně jako vloni se za českou Středozem může prohlásit Brno – brněnské multikino Velký Špalíček hlásí vyprodáno ve všech sedmi sálech a zbývá jen pár lístků, jen o něco lépe je na tom druhé brněnské multikino Olympie.

Půlnoční projekce mají ještě jeden zajímavý rys, jasně největší zájem je o klasickou 2D verzi s titulkami. Dabované verze jsou v nabídce především pro rodiny, kdežto na půlnočky chodí zejména filmoví fanoušci a fanoušci Hobita jako takového. A ti preferují originální znění. Pro půlnoční premiéry i pro celý premiérový víkend se plánují zdvojené služby uvaděčů, personál bude posílen i na pokladnách a na barech s občerstvením. Kina pamatují i na samotné občerstvení, jehož zásoby budou v den premiéry připraveny na maximum.

První díl filmu Hobit režiséra Petera Jacksona s podtitulem Neočekávaná cesta měl tuzemskou premiéru loni 13. prosince a setkal se u diváků s velkým úspěchem. Za první víkend ho zhlédlo přes 186.000 diváků, celkem do konce roku 2012 pak zaznamenal 476.210 diváků a tržby 65 milionů korun. Předprodej lístků na pokračování dobrodružství Bilba Pytlíka začal už koncem listopadu a ohlas prý potvrzuje, že z hlediska návštěvnosti půjde znovu o hit roku.

První díl nabídl mnoho postav i atmosféru Středozemě známou z kultovní trilogie Pán prstenu. Diváci se vedle ústřední postavy Bilbo Pytlíka opět setkali s čaroději Gandalfem a Sarumanem, trpaslíky či hobitem Frodem. Závěrečný snímek trilogie se na filmová plátna dostane v červenci 2014.

S tuzemskou premiérou druhé části Hobita jsou spojené také různé akce fanoušků děl spisovatele Tolkiena. Největší akce v České republice se uskuteční v pražském multikině Premiere Cinemas Park Hostivař 13. prosince, kde se podle organizátorů od 19:00 sejde až 400 lidí v nejrůznějších kostýmech z Tolkienových knih.