ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13114 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Chystá se výstava Charlese Thomsona, zakladatele stuckismu

0 Redakce 15.9.2015

Crazy Over You in Prague – tak se bude jmenovat historicky první samostatná pražská výstava Charlese Thomsona, jednoho z otců zakladatelů současného uměleckého hnutí stuckismu. Ve čtvrtek 24. září navíc Thomson výstavu osobně v nové Art & Event Gallery Černá Labuť v Praze představí.

„Ačkoliv je Charles spoluzakladatelem stuckismu a patří k jeho největším propagátorům, málokdy se účastní svých výstav mimo Velkou Británii. Do České republiky přijede poprvé a to, že se rozhodl svou pražskou výstavu osobně uvést, považujeme za velkou čest a věříme, že to bude jedna z výjimečných uměleckých událostí letošního roku,“ říká Ondřej Škarka, který stojí za Art & Event Gallery Černá Labuť. Pro veřejnost bude výstava přístupná od 24. září až do 15. listopadu.

Thomsonova první samostatná výstava v České republice nabídne na tři desítky malých i velkých pláten z posledních dvou let. Právě v tomto období totiž autor uskutečnil fascinující transformaci svého stylu. Prahu čeká i další významná premiéra. Charles Thomson vytvoří u příležitosti své zdejší výstavy zcela nový obraz, který jako první na světě uvidí právě návštěvníci expozice v Černé labuti.