ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14152 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Chýlková s Rodenem společně v projektu Vánoční koleda

0 Redakce 7.10.2011

Bývalí životní partneři Ivana Chýlková a Karel Roden ztvární hlavní role v hudebně divadelním projektu na motivy povídky Charlese Dickense Vánoční koleda. V režii Ondřeje Sokola, který je zároveň autorem scénáře, bude mít představení premiéru 21. listopadu v Divadle Hybernia. V prosinci představení, jehož součástí budou kouzelnické triky, akrobaté a dětští herci a zpěváci, uvidí také diváci v Bratislavě.

Při každém ze dvou desítek představení se na jevišti objeví i slovenská šansoniérka Szidi Tobiasová, rocker David Koller a sólistka Státní opery Praha Marina Vyskvorkinová. Představení na pomezí divadla, koncertu a muzikálu doprovodí orchestr Kryštofa Marka, který s Milanem Vyskočánim napsal hudbu.

Inscenace připomene atmosféru a mystiku vánočního Londýna první poloviny 19. století. Roden se představí v roli mrzoutského nelidy a lakoty Scrooga. V roli duchů Vánoc, kteří jej postupně na Štědrý den navštíví, se představí Chýlková, Tobiasová a Vyskorkinová. Pro Kollera je připravena role ducha Jacoba Marleyho, který varuje hlavního hrdinu před smrtí v osamělosti, pokud se nezmění. "Trochu jsem se bál muzikálové formy, ale byl jsem ujištěn, že to bude něco jiného," uvedl Koller, zatímco Roden ujistil, že zpívat nebude. Za žánrový kompilát označila tento projekt Chýlková, zatímco Tobiasovou těší, že písničky dostanou výtvarnou podobu.

rwi