ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5609 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Chris Rea se vrací na scénu s novým materiálem, prvním po více než deseti letech

0 Redakce 8.9.2011

Chris Rea se po svém vyprodaném britském a evropském turné v roce 2010 a po vydání svého výběrového alba Still So Far To Go – The Best Of Chris Rea z roku 2009 vrací na scénu s novým materiálem, prvním po více než deseti letech. Následné evropské turné zavede Reu 23. února 2012 opět do Prahy.

Propracované 3CD & 2DVD Santo Spirito bude obsahovat nové studiové album. Nahrávka navíc obsahuje dva filmy na DVD, které napsal a režíroval sám Chris Rea. První film je nemilosrdně upřímnou kronikou býčích zápasů a obsahuje neoklasickou a cikánskou hudbu tematicky zaměřenou na Španělsko. Druhý film ukazuje Chrise na pouti ve Florencií.

Hudba, která oba filmy doprovází, je zachycena na dvou CD a Chris vysvětluje svůj záměr natočit takto ambiciózní projekt takto: "Miluju tvoření a vášnivě věřím, že my (umělci) bychom měli hledat nové cesty, jak sdělit svému publiku to, čím se zabýváme. Žádná pravidla by neměla existovat a k televizním show přece musí být alternativa, panebože!  Někdy i ti, kterým se v hudbě velice dařilo, dovolují programům jako je například X Factor vytvářet hudební a kulturní agendu této země tím, že sami nic nového nebo jiného nevytvářejí."

Santo Spirito je přirozeným pokračováním projektu The Blue Guitars, který obsahoval 11 CD & 1DVD a byl gramofirmami před svým vydáním považován za šílený a nesrozumitelný projekt. Chris byl donucen vydat si toto album sám, přičemž tržby z jeho prodeje v maloobchodě dosáhly pěti miliónů eur.

rwi