ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5585 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Chris Priestley se setká se svými čtenáři v rámci Velkého knižního čtvrtku

0 Richard Winter 2.10.2015

„Velký knižní čtvrtek bereme nejen jako akci, kdy přinášíme v jeden den společně s nakladateli a knihkupci na trh vybrané novinky zajímavých autorů, ale zároveň ji vnímáme jako možnost dát prostor čtenáři, aby se se svým oblíbeným autorem setkal osobně, mohl si od něj nechat podepsat knihu a dozvěděl se něco ze zákulisí jejího vzniku,“ říká zástupce pořadatele Ctirad Fuchs.

Proto i o nadcházejícím Velkém knižním čtvrtku (15. října Praha; 22. října Brno) si čtenáři přijdou na své. Setkat se mohou mimo jiné s Milošem Urbanem, který představí svou novinku Urbo Kune, s ekonomy Markétou Šichtařovou a Vladimírem Pikorou, jejichž kniha Zlatý poklad je věnována dětem a doslova pohádkovou formou jim nenásilně vysvětluje základy finanční gramotnosti, s Martinem Sodomkou, který nejen pro děti připravil další knihu z oblíbené edice Jak si postavit… Tentokrát bude vysvětlovat Jak si postavit dům.

Výše zmiňované ještě doplní Vladimír Ševela se svou poutavou novinkou Český krtek v CIA o agentu Karlu Kochërovi, dále populární „lékař bez hranic“ MUDr. Tomáš Šebek, který zážitky ze svého zahraničního působení sepsal do knihy Mise Afghánistán a v neposlední řadě pak profesor Miroslav Bárta, který spolu s dalšími editory představí knihu Povaha změny.

Letos se pořadatelům podařilo zajistit i jednoho ze zahraničních autorů. Je jím, i u nás velmi oblíbený, britský autor knih pro děti Chris Priestley, kterému v rámci Velkého knižního čtvrtku vychází kniha Příšerné příběhy vánoční. V sedmi příbězích prodchnutých tajuplnou, strašidelnou atmosférou čeká na čtenáře spousta geniálně nečekaných zvratů a samozřejmě nezbytné, hrůzu nahánějící poučení, že není radno porušovat pravidla. „Chris Priestley se potká se svými příznivci v Praze společně s ostatními autory od 17:00 hodin v Městské knihově a od 18:00 pak bude mít autogramiádu v Paláci knih Luxor,“ dodává ještě Ctirad Fuchs.

Setkání proběhnou opět v Praze a v Brně. V Praze je již osvědčeným partnerem Městská knihovna na Mariánském náměstí a letos poprvé zavítáme do Knihovny Jiřího Mahena v Brně. Obě akce bude opět slovem provázet a autory zpovídat Petr Vizina moderátor pořadu České televize U zavěšené knihy.

K Velkému knižnímu čtvrtku připravují další slevové a jiné akce i samotní knihkupci ve svých prodejnách. Většina knih z podzimní nabídky Velkého knižního čtvrtku vychází i jako e-kniha.

Velký knižní čtvrtek – seznam titulů:
Jo Nesbo – Syn (Kniha Zlín)
Miloš Urban – Urbo Kune (Argo)
Martin Sodomka – Jak si postavit dům (MS Studio)
Mons Kallentoft – Zack (Host)
Tomáš Šebek – Mise Afghánistán (Paseka)
Vladimír Ševela – Český krtek v CIA. (Prostor)
Jeremy Clarkson – Ďábelská jízda (Dokořán)
Donna Tarttová – Stehlík (Argo)
Chris Priestley – Příšerné příběhy vánoční (Argo)
Vladimír Pikora, Markéta Šichtařová – Zlatý poklad (NF Distribuce)
Kate A. Boormanová – Smrtná zima (Host)
Miroslav Bárta, Martin Kovář, Otakar Foltýn – Povaha změny (Vyšehrad)
Richard Birkefeld, Göran Hachmeister – Berlínská past (Garamond)
Tilar J. Mazzeová – Hotel Ritz (Metafora)
Sarah Vaughanová – Láska s chutí makronky (Mladá fronta)
J. D. Rinehart – Koruna tří: Prokletý král (Host)