ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27560 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Chris Cornell, hlas Soundgarden a Audioslave, již v neděli v Roxy

0 Redakce 16.6.2009

Americký zpěvák Chris Cornell přijede se svojí doprovodnou kapelou do pražského klubu Roxy již tuto neděli 21. června.

Cornell se proslavil především jako frontman a autor písní Soundgarden a Audioslave. Je pokládán za jednoho z architektů grunge hnutí v 90. letech minulého století. Jeho hlas mohou ale znát i fanoušci Jamese Bonda, v roce 2006 zpíval v písni, která běží v podkresu úvodních titulků filmu Casino Royal.

Svojí poslední deskou „Scream“, která vyšla letos v březnu v produkci r&b principála Timbalanda, vyvolal řadu kontroverzních reakcí. Podle sdělení na svém blogu se mohou fanoušci v Praze těšit především na rockový koncert se skladbami z éry obou superkapel, ale i na sólový materiál – „vše od mých začátků až po Scream plus to mezi tím.“

Chris Cornell je známý svým fenomenálním hlasem, který má prý rozsah čtyř oktáv. Byl několikrát nominován na Grammy, se Soundgarden toto ocenění získal v roce 1994. Není mu cizí téměř žádný hudební styl, jak ukázal třeba v soulovějším projektu Temple of the Dog, ve kterém představil světu budoucího frontmana Pearl Jam Eddieho Veddera. Vstupenky, kterých v tuto chvíli zbývá 150 kusů, jsou v prodeji v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal. Koncert začíná ve 20 hodin.


21. 6. 2009 – Praha, klub Roxy, 20.00 hod.