ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5023 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Chorobopop na své třetí desce zkoumají hranice svobody

0 jsk 16.4.2024

Split sami se sebou na svém třetím řadovém albu Svobodě na stopě vydali rožnovští Chorobopop. Hudebníci Daniel Stibor (Ctib), Pavel Zajíc (Zay) a Petr Gojtka (Keč) se na desce vrátili ke svým punkovým kořenům a zároveň opustili dosavadní jistoty. Natočili album z jedné poloviny zcela synthpopové.

Výsledek potvrdil status, který získali už v časech své předchozí kapely Telefon. Pod Radhoštěm stále vznikají jedny z nejzajímavějších nahrávek domácí nezávislé scény. Videoklip ke skladbě Tisíc let vznikal v areálu bývalé rožnovské Tesly. Křty alba se chystají 30. dubna v Rožnově, 2. května v Brně a 19. května v Praze.

Informaci o stylu, jenž Chorobopop hraje, má kapela s nadsázkou už ve svém názvu. Žánr jako takový ovšem není zásadní, v centru pozornosti stále zůstává píseň a její obsahové sdělení.

„Tahle deska je jiná v tom, že na jedné její straně jsme úplně opustili hudební svět, který jsme znali. Byli jsme zvyklí na kytary, teď najednou všichni tři stojíme za klávesami,“ říká Ctib, který je se svými spoluhráči už tři desítky let úzce spjatý se svébytnou rožnovskou scénou. „Budu neskromný. Myslím, že by ta deska lidi mohla zajímat prostě proto, že jsou na ní dobré písničky. Přestože experimentujeme a hledáme, pořád se snažíme hlídat, aby to byly různorodé, zapamatovatelné písničky o něčem,“ dodává.

Tagy: